Vzdělanost a slušnost do Senátu.

Zdeněk Bergman

Kandidát do Senátu SENÁTOR 21

Zdeněk Bergman

Volební obvod č. 32 - Teplice

Pedagog a 25 let ředitel Gymnázia Teplice. Za jeho působení byla škola rozšířena o dvě budovy, sportovní areál a malou zoologickou a botanickou zahradu, která je otevřená i veřejnosti. Od roku 2014 je nezávislým teplickým zastupitelem za Volbu PRO! Teplice. Je členem dvou výborů, ve kterých se věnuje rozvoji města, územnímu plánování a oživování veřejného prostoru. Působí ve vědecké radě pedagogické fakulty na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně a angažuje se i v několika nepolitických spolcích.

„Svému rodnému městu jsem zasvětil celý život, a proto vím, jak málo je o potřebách našeho regionu slyšet. To chci jako senátor změnit. Teplicko a Bílinsko potřebuje na nejvyšší úrovni zástupce, který rozumí místním zájmům a bude se plně věnovat jejich prosazování. Jednak budu aktivně bojovat s dlouhodobými problémy jako je nízký věk dožití a znečištěné prostředí, ale také se chci chopit příležitostí k rozvoji, jako je budování infrastruktury nebo těžba v Krušných horách.

Kromě místních problémů je pro mě prioritou školství. Ze zkušenosti vím, že nejen vzdělávání, ale také výchova je klíčem k lepší budoucnosti regionu i celé země. Využiji k tomu své kontakty z kariéry ředitele velkého gymnázia.

Budu nás bránit zbytečné byrokracii. Státní správu chci transparentní a efektivní. Senát chápu jako důležitý prvek našeho ústavního systému. Mám radost, že v dalších obvodech kandiduje mnoho skvělých osobností, se kterými budu rád spolupracovat.“

www.z-bergman.cz

Přihlaste se k odběru novinek

A buďte pravidelně informováni o aktualitách.