Je potřeba navrátit do politiky morální osobnosti s vizí, nelze jen přihlížet té současné vyprázdněnosti. Je nutné s tím něco dělat.

Lukáš Kostínek

Lukáš Kostínek

Tajemník hnutí, člen předsednictva

Právník zaměřující se na legální a administrativní aspekty politické soutěže a volebních kampaní.

Absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy, kde se orientoval především na oblasti mezinárodního práva veřejného a ústavního práva. V tuto chvíli doktorský student oboru mezinárodní právo. V roce 2016 byl organizátorem a řečníkem za studenty na prvním ročníku Uctění památky 17. listopadu na Albertově, čímž pomohl odstartovat tradici důstojných pietních aktů. Za toto obdržel Cenu Miloslava Petruska za prezentaci Univerzity Karlovy. Vedl také studentský vzdělávací projekt Český model amerického kongresu, který se prostřednictvím simulace snaží studentům přiblížit skutečné fungování parlamentní politiky. V Akademickém senátu Univerzity Karlovy reprezentoval studenty Právnické fakulty a rok vedl jeho studijní komisi. Zkušenosti v oblasti školství má také z Ministerstva školství, kde pracoval na právním odboru. Vedle toho má se státní správou zkušenosti z Ministerstva zahraničních věcí, se kterým rok spolupracoval na přípravě podkladů k jednání v Radě OSN pro lidská práva. V minulosti se dále na univerzitní půdě věnoval osvětě v problematice uprchlictví, pracoval jako stážista v neziskové organizaci Sdružení pro integraci a migraci nebo na legislativním odboru v Poslanecké sněmovně.

Narodil se v éře po pádu komunistického režimu a za prezidenta Václava Havla. Dodnes jsou mu Havlovy hodnoty a ideály blízké a uvědomuje si současnou vyprázdněnou politické scény, na které chybějí skutečné morální osobnosti. Jelikož nikdy nebyl tím, kdo by jen tak seděl se založenýma rukama v koutě, rozhodl se v létě 2017 přihlásit do výběrového řízení na pozici asistenta senátora Václava Lásky. Od té doby je jedním z jeho nejbližších spolupracovníků a nadšeně se zapojil do projektu, který Václav Láska s Monikou Shaw Salajovou vymysleli. Nyní je tajemníkem a tiskovým mluvčím hnutí SENÁTOR 21 a může tak dělat to, v co věří.

Přihlaste se k odběru novinek

A buďte pravidelně informováni o aktualitách.